Evinemama.com SEO Başarı Hikayesi


Marka: Evinemama

Evcil hayvan ürünlerinde Türkiye’nin önde gelen markalarından Evinemama 2.000 m2’lik depolama alanı ile ülkemizin her yerine kedi ve köpek mamalarını taze bir şekilde ulaştırmaktadır. 2020 yılından bu yana aktif olan E-ticaret sitelerinde müşterilerine hizmet vermektedir.

Projenin Zorlukları:

Müşterimizin mevcut organik trafiği yüksek oranda marka isminden ve mevcut hali ile gelir getirmeyen blog içeriklerinden gelmekteydi. Ayrıca websitesi hız açısından kullanıcılara olumsuz bir deneyim yaşatıyordu. Onlarca marka ve binlerce ürün olan sitede tarama bütçesi verimli bir şekilde dağıtılmamıştı. Site ile alakasız subdomainler, T-Soft altyapısından kaynaklı 404 hataları ve birçok teknik sorun bulunuyordu.

Temel SEO Stratejisi ve Amacımız:

Evinemama’yı en büyük rakiplerinin sıralama aldığı ve gelir getirebilecek kelimelerde öne çıkarmak, blog içeriklerine gelen trafiği efektif kullanarak dönüşüm kazandırmak, site hızını UX temeli ile geliştirerek dönüşüm oranlarında yükseliş sağlamak temel hedefimizi oluşturuyordu.

Çalışmalara dönüşüm getirisi yüksek kategori sayfalarında H1 optimizasyonu yaparak başladık. Robots.txt düzenlemeleri ile altyapıdan kaynaklı her gün yenisi oluşan ve kaynağı tespit edilemeyen 404’lerin oluşumunu engelledik ve tarama bütçesini daha verimli sayfalara yönlendirdik. Site hızını etkileyen temel sorunların çözülmesini görsel optimizasyonları ve altyapının izin verdiği ölçüde kodlara müdahale ederek gerçekleştirdik. Görseller ve içerikler ile ilgili yaptığımız çalışmalarla sonuç odaklı iyileştirmeler yaptık. Microsoft Clarity gibi izleme araçları ile blog içeriklerinden gelen yoğun trafiği satışa çevirecek UX çalışmaları gerçekleştirdik.

Sonuçlar:

  • Yıllık Organik Trafik Oturum Artışı: %50+
  • Son 3 Aylık Marka Dışı Organik Trafikte Yıllık Artış: %64+
  • Yıllık Organik Gelir Artışı: %133+
  • Yıllık Sadece Blog Sayfalarından Elde Edilen Gelir: %650+
  • İçerisinde “mama” kelimesi geçen marka dışı kelimelerden gelen trafikte artış: %756+

Seo çalışmalarımıza başladığımız ilk günden bu yana bilgi ve tecrübeleriyle her daim destek olan Becasearch ekibine çok teşekkür ederiz, hızla yükselen grafiğimizde emeğiniz büyük – Miray Ergeç (Evinemama.com)

Müşterimizin Yazılım Firması: Dijitall.net

Dijitall.net, 13 yıllık tecrübesi ile T-Soft, Shopify ve birçok altyapıda uzmanlaşmış tasarım, yazılım ve pazarlama ajansıdır.

SEO’nun başarıya ulaşmasında SEO ajansı, müşteri ve yazılım ekibinin uyumu önemlidir. Bu çalışmada da bir kez daha gördük ki değerli Dijitall.net ekibi ilettiğimiz tüm çalışmaları büyük bir hız ve tecrübe ile hayata geçirdiler ve markamızın başarıya ulaşmasında büyük katkı sağladılar.

Contact

0850 441 4 876

Evliya Çelebi Mah. Sadi Konuralp Caddesi, No:5 Kat:2 Nejat Eczacıbaşı Binası, 34433 Beyoğlu, İstanbul

Social Media

E-Mail Subscription

You can subscribe to avoid missing the reports we share about SEO from time to time.